Pasowanie  na czytelnika

W październiku 2019 roku bibliotekarze szkolni zaprosili uczniów klas drugich wraz z wychowawcami na uroczyste lekcje biblioteczne.

Uczniowie z zainteresowaniem  wysłuchali opowieści bibliotekarza o księgozbiorze biblioteki, rodzajach zgromadzonych woluminów, regulaminie wypożyczania książek  i korzystania z nich na miejscu.

Następnie uczniowie poznali zasady obchodzenia się z książką, by jak najdłużej była piękna, niezniszczona i zachęcająca do czytania. Bo takie książki dzieci lubią najbardziej!

W drugiej części uroczystości wystąpiły uczennice klasy 5c: Oliwia Misiak, Oliwia Perwińska, Karolina Ratajska i Julia Prokopiak. Zaprezentowały bohaterów wierszy z książek, które dzieci będą miały okazję przeczytać w trakcie nauki w szkole podstawowej. Zadały uczniom również zagadki o bohaterach baśni, z którymi świetnie poradzili sobie wszyscy drugoklasiści.

Dzieci na pamiątkę otrzymały zakładki do książek, malowankę z rysunkiem książki oraz ulotki dla rodziców zachęcające do czytania swoim dzieciom.

Na koniec spotkania wszyscy uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę i otrzymali dyplom pasowania na czytelnika.