Lubimy uczyć się języka niemieckiego

Lubimy uczyć się języka niemieckiego

10 maja 2017 r. uczniowie kl. 2 SP uczący się języka niemieckiego oraz uczestniczący w zajęciach Kółka Języka Niemieckiego wraz ze swoją nauczycielką języka niemieckiego ?p.  Joanna Makowską i panią bibliotekarką Grażyną Adouni zostali zaproszeni do biblioteki publicznej. To zaprzyjaźniona z naszą szkolną biblioteką Filia nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.Norwida .

Uczniowie spotkali się z panią Barbarą Krzeszewską-Zmyślony, która jest założycielką Centrum Kultury i Języka Niemieckiego przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

Pani Krzeszewska- Zmyślony od lat organizuje różne działania integrujące Polaków z sąsiadami zza Odry.

Tym razem adepci języka niemieckiego posłuchali ?Lokomotywy? Juliana Tuwima w tłumaczeniu na język niemiecki. Mogli pochwalić się swoją znajomością języka, pooglądać dwujęzyczne książki dla dzieci , ułożyć puzzle.

Uczniowie mogli się przekonać, jak bardzo przydaje się nauka języka sąsiadów.

 

 

 


Top