Dzień Kropki w bibliotece szkolnej

Dzień Kropki w bibliotece szkolnej

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Również w naszej bibliotece najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem!

Wysłuchaliśmy fragmentu książki “The Dot”, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie).

Obejrzeliśmy ( dzięki zainstalowaniu projektora w czytelni !)  realizacje pomysłów dzieci  szkolnych i przedszkolnych z okazji  tego święta oraz nauczyliśmy się piosenki o kropce.

Uczniowie naszej szkoły okazali się bardzo kreatywni. Niektórzy,  początkowo nie wierząc w siebie,  w różnorodny sposób łączyli kropki,  dzięki czemu powstały interesujące prace i zabawa była przednia.

Do zobaczenia za rok!


Top