XIV Zielonogórska Olimpiada Sportowa Klas III

XIV Zielonogórska Olimpiada Sportowa Klas III

  XIV Zielonogórska Olimpiada Sportowa Klas  III odbyła się 12 kwietnia 2017 r. w sali gimnastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana. Prezydent Miasta Zielonej Góry od wielu lat wspiera naszą imprezę i jest patronem tej uroczystości. Celem imprezy jest  aktywizacja ruchowa, propagowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz nawiązanie stałej współpracy między placówkami oświatowymi.

W zawodach sportowych wzięło udział 13 drużyn z następujących szkół: ZSS nr 1, SP nr 1, SP nr 8, SP nr 11, SP nr 14, SP nr 15, SP nr 18, SP nr 22, SP nr 24 Drzonków, SP nr 25 Ochla, Zespół Edukacyjny nr 6 Przylep, SP nr 28 oraz organizatorzy SP nr 10. Naszych trzecioklasistów przygotowywały do zmagań sportowych wychowawczynie, mgr Anna Tymińska – opiekun drużyny, mgr Elżbieta Małmyga, mgr Agnieszka Małecka oraz mgr Katarzyna Jareniowska, która przygotowała układ taneczny dla naszych uczestników.  Oficjalne otwarcie dokonała pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych dr Beata Joksz-Skibińska. Gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: dr Tomasz Grzybowski Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Grzegorz Hryniewicz Przewodniczący Komisji Edukacji i Wychowania Rady Miasta Zielona Góra, Podinspektor Jarosław Tchorowski Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Zielonej Górze , Daniel Macała Inspektor Wydziału Sportu Kultury Urzędu Miasta Zielona Góra i Stanisław Tarnowski Naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Zielona Góra. Do wzbogacenia Olimpiady wspaniałymi nagrodami przyczynili się sponsorzy: Urząd Miasta Zielona Góra, Rada Rodziców SP nr 10, Adman Reklama, MOSiR w Zielonej Górze, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, Pan Piotr Grondys, Pan Waldemar Nowak, Biuro Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego, Bonart Woda. Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!  W czasie imprezy odbyły się występy akrobatów i pokazy taneczne ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Szkoły Podstawowej nr 10.

Dokonano również podsumowania konkursu plastycznego ?Zaprojektuj logo Zielonogórskiej Olimpiady Sportowej Klas III?, laureatami zostali uczniowie szkół:

Telecka Kinga SP nr 10 ? I miejsce,

Chorążyczewski Mateusz SP nr 21 ? II miejsce,

Kowalski Paweł SP nr 10 ? III miejsce.

Po 7 konkurencjach sportowych nastąpiło uroczyste zakończenie Olimpiady i wręczenie najlepszym sportowcom nagród, medali i pucharów przez panią Dyrektor i zaproszonych gości, zaś pozostałym drużynom pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami. W tegorocznej XIV edycji Olimpiady Sportowej Klas III trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10, drugie miejsce drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, pierwsze miejsce drużyna z Zespołu Edukacyjnego nr 6 z Przylepu. GRATULUJEMY!

 


Top