Święty Mikołaj Kocha nie tylko Zieloną Górę

Święty Mikołaj Kocha nie tylko Zieloną Górę

Wspaniała oprawa towarzyszyła pływackiej imprezie (,,Św. Mikołaj kocha nie tylko zwycięzców”), która zagościła na pływalni dawnej ,,Novity-10″ przy Wyspiańskiego 17.  Uczestników było ponad 250, reprezentowali 17 klubów; wszyscy  zostali obdarowani wspaniałymi biało-czerwonymi rozetkami , nawiązującymi do 100-lecia Powstania Wielkopolskiego i odrodzenia Niepodległej, a wykonanymi przez wspaniałe Panie  z Akcji Katolickiej przy  parafii Podwyższenia Krzyża Świetego. O podniebienie zadbała niezawodna firma informatyczna Pana Tomasza Karczewskiego, która ufundowała 14 kg okolicznościowych ,,krówek” w oryginalnych opakowaniach promujących naszą imprezę i miasto. Zawody otworzyła dyrektor   naszej Szkoły, Pani Beata Skibińska, która wręczyła  niezwykłej ekipie rocznika 2007 (klasa 5a i 6a) i jej trenerom puchary za zajęcie 2 miejsca w Ogólnopolskim Drużynowym Wieloboju 11-latków (na starcie stanęło grubo ponad 200 ekip z całej Polski).

Premierą  mityngu był porywający wyścig na 100m stylem klasycznym, gdzie Emilia Kot (klasa 6a) ustanowiła swój kolejny rekord Polski 11-latków (szokujące 1:17,55). O skali wyniku świadczy fakt, że jest on jednocześnie  klubowym rekordem w kategorii 11,12, i 13 lat! W ogólnej punktacji wielobojowej zielonogórzanie zajęli wszystkie wszystkie pierwsze miejsca w kategoriach 11 i 12 lat. Wywalczyli je Wiktoria Łęcka, Maksymilian Skopiński, Bartosz Wieraszka i chwalona już E. Kot. W pozostałych kategoriach (9 i 10 lat) klasą dla siebie była Matylda Ławska, która triumfowała wśród 10-latków. Na podium wielobojowej klasyfikacji stanęli jeszcze  Roksana Grązka, Oliwia Glińska, Julian Drobek (popisał się nowym rekordem kluku na 50 dowolnym), Amelia Grela i Dominika Rutkowska.

Już teraz zapraszamy na fetę za rok. Nazwa jeszcze nieznana. Na razie najwyższe notowania ma etykieta : ,,PODNIEBNA  FALA  ŚWIĘTEGO  MIKOŁAJA”.


Top