O ptakach w bibliotece

O ptakach w bibliotece

28 marca 2017 r. klasa 2a z wychowawczynią panią Małgorzatą Chorążyczewską i panią bibliotekarką Grażyną Adouni  uczestniczyła w  spotkaniu z przedstawicielką Ligi Ochrony Przyrody – panią  Andżeliną Łopińską . 

Spotkanie miało miejsce w Filii nr 9 im. Bromby i Przyjaciół Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze .

Pani Andżelina , w związku z nadejściem wiosny, opowiedziała dzieciom o ptakach żyjących na terenie Polski . Mówiła o tych, które zostają na zimę  i  tych migrujących do ciepłych krajów. Pokazała wiele ciekawych slajdów , prezentujących wygląd ptaków żyjących na terenie naszego kraju, ich siedliska, gniazda .

Jako ornitolog z zamiłowania podzieliła się z uczestnikami  spotkania wieloma spostrzeżeniami i doświadczeniami w obserwacji ptaków i ich zwyczajów. Oczywiście drugoklasiści żywo zainteresowani tak wdzięcznym tematem mieli mnóstwo własnych spostrzeżeń  i  pytań.

Spotkanie podobało się tak bardzo , że pani Andżelina została zaproszona przez nauczycieli bibliotekarzy  tym razem do naszej szkoły. Odwiedziła klasę 3b (wych. p. Anna Tymińska)  i została przyjęta z nie mniejszym entuzjazmem.

Im więcej będziemy wiedzieć o  otaczającej nas przyrodzie, tym lepiej będziemy mogli ją chronić.

 

 

 

 


Top