Nasza szkoła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

Nasza biblioteka bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Akcja prowadzona jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla bibliotek szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Biblioteki, które prowadzą szeroką akcję popularyzującą czytanie i czytelnictwo mogą się starać o dofinansowanie zbiorów bibliotecznych. Dzięki temu biblioteki mogą zakupić bestsellery, książki poszukiwane przez dzieci, których do tej pory nie było w bibliotekach szkolnych.

Bardzo cieszymy się , że wniosek, który przygotowaliśmy, otrzymał maksymalną liczbę punktów w poszczególnych kategoriach. W naszym województwie w programie brało udział 180 szkół. W Zielonej Górze najwyżej oceniono wnioski pięciu bibliotek szkolnych, wśród których znajduje się i nasza.

W związku z tym bibliotece Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 4 Sportowego przyznano kwotę 15000 zł z funduszu NPRC.

Obecnie wspólnie z uczniami wybieramy książki cieszące się największym powodzeniem wśród młodzieży, które niedługo pojawią się w naszej bibliotece.

W naszej szkole lubimy czytać, a niedługo będziemy mieli ogromną ilość nowości, o których można było tylko pomarzyć.


Top