MINIATURY SYMFONICZNE czyli kilka słów o muzyce i tajemnicach orkiestry

MINIATURY SYMFONICZNE czyli kilka słów o muzyce i tajemnicach orkiestry

11 kwietnia b.r uczniowie klas I – III mieli przyjemność wysłuchać koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Czesława Grabowskiego.  Podczas koncertu zabrzmiały utwory dobrze znane dzieciom, tj. „Wlazł kotek na płotek”, fragmenty „Jeziora łabędziego”, ” Marsz Toreadora”, ale również Polka ” Z Kukułką”, mała suita, „Marsz Radetzky’ego” Jana Straussa oraz muzyka filmowa  – „Piraci z Karaibów”.  Prowadzący koncert, Sławomir Kozłowski, przybliżył dzieciom pracę, skład i budowę orkiestry, różnicę  miedzy orkiestrą dętą a symfoniczną oraz zasady kulturalnego zachowania się w filharmonii. Zaprezentowała się również uczennica Szkoły Muzycznej, Karolina Lachowicz, która dała krótki popis gry na saksofonie. Nasi uczniowie byli pod wielkim wrażeniem!


Top